Byggnadsfirma Yngve Bergman Aktiebolag
Företaget har 1-4 anställda och har en beräknad kalenderårsomsättning 5 000 - 9 999 tkr för 2024. Andelen kvinnor är 100%. Företagets registrerade adress är Box 22, 776 21 Hedemora. Bland de tre största köparna inom det offentliga finns Hedemora. Företaget har ett arbetsställe. Företaget har 12 st fordon.
Bolaget skall bedriva entreprenad- och försäljningsverksamhet inom byggnadsbranschen, handel med fastigheter, äga coh förvalta fast och lös egendom, samt därmed förenlig verksamhet. Vidare skall bolaget bedriva handel med vitvaror, fyrhjulingar och mopeder samt hjälmar, skyddsutrustning och olja.
Basinformation
Registreringsbevis levereras digitalt direkt från Bolagsverket vid beställning och är signerade digitalt av Bolagsverket. Priserna är lägre än myndighetens egna priser för Näringslivsregistret.
| Registreringsdatum | 1969-10-07 |
| Säte | Dalarnas län, Hedemora (2083) |
| Postadress |
Box 22, 776 21 Hedemora
|
| Besöksadress | |
| Verksamhetsstatus | Är verksam |
Registreringsuppgifter
|
Registrerad för F-skatt
|
|
Registrerad för mervärdesskatt
|
|
Registrerad som arbetsgivare
|
|
Registrerad i registret mot penningtvätt
|
Näringsgrenar
- 68201 Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder
- 95320 Reparation och underhåll av motorcyklar
- 47521 Detaljhandel med virke och byggvaror
- 68110 Handel med egna fastigheter
E-post adresser
Vår rapport innehåller alla e-post adresser
| t****@***.se |
Telefonnummer
Vår rapport innehåller alla telefonnummer, operatör och senast portering.
| Telefonnummer | Typ | Operatör | Senaste portering |
|---|---|---|---|
| +46****17 | Fasta telefonitjänster |
Bankgironummer
| 3788502 |
Arbetsställen
Behöver du mer information köp vår rapport och få antal anställda, kalendersårsomsättning, näringsgrenar och mycket per per arbetsställe.
| CfarNr | Adress |
|---|---|
| 20479952 | Sturegatan 3, 77635 Hedemora |
Firmateckning
Firman tecknas av styrelsen Firman tecknas var för sig av >ledamöterna
Sammanställning aktiekapital
| Aktiekapital | 100 000,000 SEK |
| Lägst aktiekapital | 100 000,000 SEK |
| Högst aktiekapital | 400 000,000 SEK |
| Antal aktier | 1 000 st |
| Lägst antalet aktier | 1 000 st |
| Högst antalet aktier | 4 000 st |
Befattningshavare / Företrädare / Styrelse
Kompletta aktuella och historiska uppgifter om befattningshavare,företrädare och styrelse ingår i våra rapporter och våra abonnemang. Prova att köpa en rapport nu.
| Befattning | Namn |
|---|---|
| Revisor | M****** G****** |
| Styrelseledamot | F****** B****** |
| Styrelseledamot,Ordförande | K****** E****** |
| Styrelsesuppleant | R****** B****** |
Verklig huvudman
En verklig huvudman är den eller de personer som ytterst äger eller kontrollerar exempelvis ett företag eller en förening.
Kompletta aktuella och historiska uppgifter om verkliga huvudmän ingår i våra rapport och våra abonnemang. Prova att köpa en rapport nu.
| Namn | Kontrollerar | Utövar genom | Från |
|---|---|---|---|
| E****** | 100 % | Personen har kontroll genom aktier, andelar, medlemskap, avtal eller bestämmelse i exempelvis bolagsordning eller stadgar. | 2024-12-19 |
Fordon
Företaget äger eller brukar 12 st fordon. Vi visar här maximalt de hundra första fordonen. För kompletta uppgifter köp vår rapport eller abonnemang.
| Regnr | Chassinr/VIN | Märke | Modell | Fordonsslag | Eldrift | Drivmedel | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ZAB964 | WV1ZZZ2HZJH010627 | Volkswagen | AMAROK | Lastbil Lätt | Diesel | I trafik | |
| LMB102 | VF12FL11853065658 | Renault | TRAFIC | Lastbil Lätt | Diesel | I trafik | |
| XHL347 | YTHH54F0561000013 | Star Industrier | Släpvagn Lätt | I trafik | |||
| WCW558 | 6FPPXXMJ2PHK28778 | Ford | RANGER | Lastbil Lätt | Diesel | I trafik | |
| UKC28X | YU100B010KT242932 | Brenderup | FS1425750U | Släpvagn Lätt | I trafik | ||
| LKF048 | LAEABZ4007B990547 | Övriga | Moped klass I klass I | Bensin | Avställd | ||
| JOA647 | LFGS3000081000251 | Övriga | TMS MOTARD | Moped klass I klass I | Bensin | Avställd | |
| GBR999 | 99816082 | Thule | Släpvagn Lätt | I trafik | |||
| XOA825 | ZJKJS25027Y010113 | Övriga | Motorcykel | Bensin | Avställd | ||
| BYX186 | LAEABZ4007B991033 | Övriga | Moped klass I klass I | Bensin | Avställd | ||
| BKD770 | LF3PCS0028D000041 | Övriga | Motorcykel | Bensin | Avställd | ||
| AYB21B | YU100B011LT251690 | Brenderup | FS1425750U | Släpvagn Lätt | I trafik |
Fastigheter
Företaget äger 11 st fastigheter. Köp vår kompletta rapport för att få mer information om fastigheterna.
| Fastighetsbeteckning | Total areal | Taxeringskod |
|---|---|---|
| HEDEMORA******** | 1 033 m2 | 320 Hyreshusenhet, bostäder |
| HEDEMORA******** | 1 162 m2 | 220 Småhusenhet, bebyggd |
| HEDEMORA******** | 840 m2 | 325 Hyreshusenhet, lokaler |
| HEDEMORA******** | 2 986 m2 | 320 Hyreshusenhet, bostäder |
| HEDEMORA******** | 480 m2 | 411 Industrienhet, tomtmark |
| SKINNSKATTEBERG******** | 1 640 m2 | 325 Hyreshusenhet, lokaler |
| HEDEMORA******** | 329 m2 | 320 Hyreshusenhet, bostäder |
| HEDEMORA******** | 2 505 m2 | 321 Hyreshusenhet, bostäder och lokaler |
| HEDEMORA******** | 194 m2 | 320 Hyreshusenhet, bostäder |
| HEDEMORA******** | 35 903 m2 | 325 Hyreshusenhet, lokaler |
| HEDEMORA******** | 2 889 m2 | 321 Hyreshusenhet, bostäder och lokaler |
Försäljning till det offentliga
Försäljning till kommuner, regioner, myndigheter, högskolor, universitet och kommunala bolag.
| Köpare | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Hedemora | 14,000 SEK |
Se exempelrapport
Utforska vad våra företagsrapporter innehåller
Få en komplett överblick
Klicka på bilden för att se en fullständig exempelrapport. Rapporten visar all tillgänglig information om ett företag - från ekonomisk data och nyckeltal till ägarstruktur och kreditvärdighet.
Denna exempelrapport ger dig en komplett överblick över vilken information du får när du beställer en rapport för detta eller något annat företag.
- Ekonomisk översikt och nyckeltal
- Kreditvärdighet och riskbedömning
- Ägarstruktur och styrelse
- Historiska finansiella rapporter
- Branschanalys och jämförelser
- Kopplingar till andra företag